Čo robíme

Vstupný rozhovor, základná diagnostika

ide o časovo náročný proces (cca. 2 hodiny), ktorý je najdôležitejší pri stanovení hlavných zdravotných problémov, určení ich pôvodu (tzv. „koreň“ problému), vyhodnotení podľa tisícky rokov fungujúcich postupov a následne navrhnutí postupu na zmiernenie, prípadne postupné odstránenie týchto problémov/komplikácií (podľa toho, či ide o chronické alebo akútne komplikácie). Počas vstupného rozhovoru sa s klientom prepracujeme cez osobnú, rodinnú, liekovú anamnézu, bude nás zaujímať detstvo, psychika, reakcia na chlad alebo teplo, prijímanie potravy, naopak i vylučovanie a veľa ďalších otázok, ktoré nám postupne odkryjú spomínaný „koreň“ alebo príčinu momentálnych alebo dlhšie pretrvávajúcich zdravotných problémov.

Práca s meridiánmi jednotlivých orgánov

ide o energetické rovnovážne nastavenie organizmu. Naše telo je zdrojom energie (Qi-energia) a je zároveň vodič, cez ktorý pretekajú malé hodnoty prúdu. Ak je telo, organizmus v harmónii, všetko funguje správne a orgány dostávajú to, čo majú, potom sme zdraví. Stačí však, že tok energie nie je dostatočný a táto niekde v tele stagnuje, potom je otázkou času, kedy sa dostavia prvé zdravotné komplikácie. Má obrovský význam pracovať pravidelne s meridiánmi jednotlivých orgánov aj preventívne. Používame na to AKUpresúrne techniky, moxovanie, vákuové bankovanie, technika qua sha a ďalšie. Dobrým príkladom je moxovanie bodu na dráhe žalúdka/WEI s názvom ZU SAN LI, ktorý sa tiež nazýva bodom dlhovekosti. Jeho moxovaním hlavne v letnom období posilníme imunitu na zimné a chladné obdobie, kedy sme veľmi náchylní na ochorenia akými sú – nádcha, chrípka, prechladnutie …. pozná ich určite každý z nás.

Fytoterapia/práca s bylinami

opäť sme sa vrátili na začiatok a síce spätosť s prírodou. Tabletka je pre nás veľakrát rýchlym riešením, avšak byliny urobia tú istú prácu. Poradíme naším klientom akú bylinu, prípadne bylinnú zmes použiť v súvislosti s pretrvávajúcim zdravotným problémom. Byliny sú pripravené profesionálne, sú otestované a hlavne pomohli už tisíckam klientov na Slovensku. Podľa našich bohatých skúseností s klientami sa bylina alebo zmes „ušije“ na mieru podľa diagnostiky.

Dietetika/poradenstvo v oblasti stravovania

každý z nás je iný, konštitučne, energeticky, ale aj toleranciou k jednotlivým potravinám. Potrava je pre nás jeden zo spôsobov doplňovania životnej energie. Preto sa oplatí vedieť, čo práve nám osobne vyhovuje, prospieva a naopak, čomu by sme sa mali vyhýbať. V tradičnej čínskej medicíne platí všeobecne :“jedz, keď si hladný a pi, keď si smädný a pritom počúvaj svoje telo“. Aj sami sme schopní takto vypozorovať na sebe, čo nám v stravovaní vyhovuje a naopak, čo nám škodí. Veď nakoniec, pozrime sa na to spoločne.

TUI NA/energetické masáže

masážne techniky staré niekoľko tisíc rokov pomáhajú na energetickej úrovni. Poznáme desiatky techník, je však dobré, a to hlavne pre klienta, venovať sa pedantne niekoľkým z nich. Povrchové ale i hĺbkové techniky používajú hmaty, ktoré sa venujú jednému miestu, partii niekoľko minút, a tým energeticky stimulujú zdroj bolesti (chronickej alebo akútnej komplikácie zväčša na pohybovom aparáte). TUI NA je poctivá masáž, po ktorej sa naštartuje proces obnovy a cirkulácie energie do miest, kde istý čas chýbala (to je „koreňom“ bolesti). Dohodnite si ešte dnes termín a nechajte sa hýčkať.

QI GONG cvičenie

Kedysi dávno hlavne bojové umenie, dnes súbor koordinovaných cvikov spolu so správnym postojom a hlavne dýchaním. Dlho-dobejším precvičovaním si kultivujeme životnú energiu, naučíme sa správne meditovať a pre tých najusilovnejších sa môžu otvoriť dvere do mentálneho osvietenia (dosiahne veľmi málo ľudí na svete). Držím však palce. Poskytujeme individuálne i skupinové cvičenia, tie skupinové sú vhodné aj pre firmy, ktoré by takto dbali o fyzické aktivity zamestnancov a hlavne preventívne čelili sezónnym výpadkom v dochádzke, čo sa koniec koncov určite vyplatí.

Práca s energiou, ako sa chrániť, dobíjať

určite to všetci poznáme, s niekým sa stretneme na ulici, v obchode a po chvíľke sa cítime ako „vycucaný“. Určite veľa robí uponáhľaný životný štýl, stále silnejšie a výkonnejšie mobilné zariadenia s pripojením v našej blízkosti. Nezanedbateľný podiel však stále zastáva vonkajší vplyv, ktorý vieme eliminovať – patrí sem, človek – energetický upír, negatívne miesto alebo energeticky zle nabitá vec, ktorú často používame. Existuje našťastie niekoľko spôsobov, ako sa chrániť a samozrejme chýbajúcu energiu nazbierať späť.